TurkishEnglishGermany
TIBBİ ATIK DEZENFEKTE CİHAZI

TEKNİK ÖZELLİKLERİ:

Mevcut sistemde tıbbi atıklar yüksek maliyetli Otoklav ve Hidroklav sistemleri kullanılarak yetkili belli kuruluşlarca taşıma sistemi ile bertaraf edilmektedir.

MEDWAVE Tıbbi Atık Dezenfekte Cihazında, tıbbi atıklar mikrodalga teknolojisi ile yerinde çok düşük enerji maliyetiyle 1 saat’te dezenfekte edilerek normal atığa dönüştürülmektedir.

MEDWAVE Tıbbi Atık Dezenfekte Cihazında su veya buhar kullanılmaz, Hepa ve aktif karbon filitreleri kullanıldığından koku üretmez.

Üretilen mikro dalgalar her türlü maddenin içerisine rahatlıkla girebildiği için (Safebox, iğne uçları ve neşter) Dünyadaki en başarılı dezenfekte yöntemidir.

Atıklar normal poşetle makinaya yüklenebilir, yanmaz poşet kullanmaya gerek yoktur, ayrıca basınçla çalışmadığı için Patlama riski yoktur.

Hızlı ve sessiz çalışma yapısı ile hastane içerisinde dezenfekte sağlayabildiğinden tıbbi atıkların taşınmasına gerek yoktur.

Cihaz Kolaylıkla taşınabilir yapıda olup, tam otomatik olarak çalışmaktadır, bu nedenle özel bir Operatör kullanımına gerek yoktur.

Tıbbi atık kategorisine giren atıkların tamamı bu cihaz ile dezenfekte edilebilmektedir. (Laboratuvarlardaki mikrop ekim aletleri, kan bulaşmış olan maddele, cerrahi ve izolasyon atıkları, laboratuvar atıkları, kumaşlar, bandajlar, önlükler ve çarşaflar)

Radyolojik atıklar ve kimyasal atıklar bu makinaya atılmaz.

CİHAZIN ÇALIŞMA SİSTEMİ:

Atıklar normal torbalar ve safeboxlar içerisinde makinaya bırakılır

Atıklar 95-100 derece ısıyla dezenfekte edilmektedir, İşlem süresi 60 dakikadır.

Dezenfekte işlemi tamamlandıktan sonra Atıklar makinadan alınır ve kırma makinası ile birer santim büyüklüğünde doğranır.

Parçalanmış atıklar normal atık olarak yetkililere teslim edilir.

07 Şubat 2020 tarihinde eklendi. 99 kez okundu